Історія закладу
1 вересня 1992 року... Агрономічне святкує. Директор школи-новобудови Неля Вікторівна Бабенко схвильовано вітає дітей з початком навчального року і дякує будівельникам та дирекції науково-виробничого об’єднання «Еліта» за подаровану радість спільного дому, у якому проходитимуть роки навчання, формуватимуться характери вихованців.
Саме з Бабенко Н.В. пов’язано становлення коллективу, дружного, творчого, енергійного, заповзятого й амбітного.
З наступним директором Віктором Яковичем Бабенком пов’язані високі досягнення учнів та вчителів у Всеукраїнських предметних олімпіадах та конкурсах.
З 1 лютого 2006 року колектив очолює молодий, талановитий керівник Ануфрієва Наталія Миколаївна. Освітній процес забезпечують 34 досвідчених педагоги. Школа є базовою в районі з питань організації роботи з обдарованими дітьми, упровадження технології критичного мислення. Дає високий рівень знань, розвиває інтелектуальний потенціал, формує компетентну особистість.
Школа – неодноразовий переможець районного конкурсу «Кращий трудовий колектив». За особливі успіхи й досягнення у 2009 році педагогічний колектив занесено до Книги педагогічної слави району, а разом і кращих учителів: Абдурашитову Т.М., Гончарука О.Г., Ковалько І.Б., Льовкіну І.І., Смашнюк Н.М.
Учні школи неодноразові переможці обласних предметних олімпіад, призери ІV етапу Всеукраїнських олімпіад: Мельничук Володимир – ІІІ місце з історії (2002 р., учитель Абдурашитова Т.М.), Головатюк Діана - ІІ місце з української мови та літератури (2005 р., вчитель Ануфрієва Н.М.); Махлай Валентин – ІІІ місце з основ економіки (2010 р., 2012 р., вчитель Гончарук О.Г.), Сапожник Богдан – ІІ місце з географії (2011 р., 2012 р., вчитель Гончарук О.Г.), Говорун Катерина (2010 р.), Кушнір Роман (2012 р.) – учасники ІV етапу (вчитель основ економіки Гончарук О.Г.)
Учні – переможці ІІ і ІІІ етапів Міжнародного конкурсу з української мови ім. П. Яцика, Міжнародного математичного конкурсу «Кенгуру», Всеукраїнських конкурсів.
Інтенсивно розвинена позакласна робота, функціонує багато секцій, гуртків. Школа має свої традиції. Це заклад, де учні не вчаться жити, а живуть повноцінним життям. Учнівське самоврядування – це спосіб навчитися жити і працювати за законами демократичного суспільства. Починаючи з 2005 року, виходить щомісячна газета «Шкільна пора», у якій висвітлюються основні події шкільного життя.
Діє правовий клуб «Мічуріна-авеню», агітбригада волонтерів "Надія”, яка у 2008-2009 н.р. стала призером районного конкурсу "Молодь за здоровий спосіб життя”. Створено Євроклуб «Співдружність» (березень 2009 р.), який вийшов у фінал конкурсу «ПІЗНАЙМО ВІННИЧЧИНУ!» європейських клубів Вінницької області в рамках програми «Чемпіони європейської освіти», проекту громадської організації «Європейський діалог». Із 28 проєктів євроклубів проєкт «Сабарівське городище – голос віків» був відібраний до числа 8 фіналістів.
Створена система туристсько-краєзнавчої роботи. Гордістю школи є туристичний клуб «Гермес». Його члени – неодноразові призери Відкритих чемпіонатів Вінницької області з техніки пішохідного туризму в закритих приміщеннях, призери (ІІІ місце) VІІ Всеукраїнського (ІІ Міжнародного) збору-змагання «Школа безпеки» (2007р.). За час діяльності гуртка було підготовлено 11 кандидатів у майстри спорту.
Вокальний ансамбль "Дзвіночок” і танцювальний ансамбль "Мрія” неодноразово нагороджені грамотами та дипломами за високі творчі здобутки у фестивалях учительської та учнівської творчості «Проліски надії».
Резонансними були проєкти «Танці з парламентом» (2006 р.), «Зірковий дует» (2007 р.), «Школа сльозам не вірить» (2012 р.). Вистава «Вечори на хуторі бідя Диканьки» (2009 р.), у якій взяли участь і вчителі, й учні, продемонструвала не тільки високу акторську майстерність учасників, але й стала акцією милосердя.
«Школа – колиска щасливої долі» - такий вислів на фасаді Агрономічненської СЗШ І-ІІІ ступенів говорив, що саме в школі закладаються основи майбуття, а за її порогом – тисячі людських доль.
У 2020-2021 н.р. заклад освіти успішно завершив апробацію навчально-методичного забезпечення нового Державного стандарту початкової освіти в рамках Концепції Нової української школи (заклад освіти з 1 вересня 2017 р. брав участь у проєкті в числі 100 шкіл України).
У 2021-2022 н.р. ми розпочали Всеукраїнський дослідницько-експериментальний пілотний проєкт за темою «Розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення базової освіти в умовах реалізації нового Державного стандарту базової загальної середньої освіти».
Національною радою реформ визнано інклюзивне навчання одним із пріоритетів розвитку держави, що є одним із основних чинників реформування системи інституційного догляду та виховання дітей в Україні. У 2021-2022 навчальному році організовано інклюзивне навчання в шести класах.
У зв’язку зі змінами структури навчального року через пандемію та введенням в Україні воєнного стану освітній процес здійснювався з застосуванням технологій дистанційного навчання, для цього педагоги використовували різні інтернет-ресурси: ZOOM, Viber, Google Classroom, «МійКлас», Edmodo, Skype, IMessage, електронна пошта.
Приділено значну увагу створенню освітнього середовища. Дизайн освітнього простору спрямований на розвиток дитини та мотивацію її до навчання. Навчальні приміщення закладу сучасні та комфортні. Обладнано 28 кабінетів, у тому числі 2 комп’ютерних класи та кабінет STEAM.
З 19.07.2022 заклад освіти перейменовано на Агрономічненський ліцей Агрономічної сільської ради Вінницького району Вінницької області. Тепер ми писатимемо нову сторінку у своїй історії, спрямовуючи зусилля на те, щоб досягнення учнів та вчителів стали надбанням не тільки територіальної громади, а й держави.